All

Najlepsze gry o survivalu

Jeśli czasem szukacie czegoś innego niż kasyna online i bonus bez depozytu za rejestrację, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na gry komputerowe. kategorii w tym temacie mamy mnóstwo, jak typowe strzelanki, gry strategiczne, przygodowe, sportowe, wyścigowe. My postanowiliśmy przyjrzeć się produkcjom survivalowym. To ciekawa typ rozgrywki, gdzie musimy przeżyć w danym środowisku. Oto nasza lista najciekawszych tego typu tytułów.

This War of Mine

Zaczynamy od nietypowej produkcji, która jest jednym z największych sukcesów w historii polskich gier. This War of Mine to gra wojenna, w której jednak zamiast walczyć, kierować wojskami, wcielamy się w grupę kilku cywilów. Mamy tu do czynienia z oblężonym miastem, które wzorowano na Sarajewie. W grze system rozgrywki podzielony jest na dzień i noc. Za dnia musimy dbać o rozbudowę zniszczonego domu, tworzenie nowych przedmiotów, posiłków, handel. Nocą zaś wysyłamy jedną z osób na poszukiwanie zapasów. To właśnie dzięki nim będziemy w stanie przetrwać wojnę. Niestety z każdym dniem zapasy maleją, nastają mrozy, a za oknem robi się coraz bardziej niebezpiecznie.

Valheim

Valheim to wielki tegoroczny hit na Steamie, choć wciąż mamy do czynienia ze wczesnym dostępem do gry. Trafiamy tu do świata wzorowanego na nordyckiej mitologii i Wikingach. Ten survival online cechuje się otwartym światem. Kraina ta stanowi pomost między Ziemią a Valhallą. Musimy zatem przemierzać ten świat, zbierać surowce, walczyć ze zwierzętami, bestiami. Początkowo znajdujemy się w spokojnym i bezpiecznym regionie. Jednak potrzebując więcej zapasów, będziemy musieli zapuszczać się w dalsze rejony, gdzie czekać będzie na nas masa niebezpieczeństw. Gra ta stała się hitem między innymi z tego względu, że jej podstawowa wersja waży jedynie 1 GB!

Green Hell

Na naszej liście kolejna polska gra, tym razem z amazońskimi klimatami. W wyniku katastrofy lotniczej rozbijamy się w dżungli. Nasz główny bohater niedługo potem w tajemniczych okolicznościach traci kontakt z ukochaną. Musi zatem samodzielnie przetrwać w trudnym środowisku, jak i również odnaleźć dziewczynę. Bardzo ważne będzie nie tylko zbieranie surowców, lecz i nauka rozpalania ognia, polowania, walki, opatrywania ran. Będziemy z czasem wytwarzać nowe przedmioty. Obok tego musimy dbać o kondycję psychiczną bohatera, gdyż cała sytuacja może doprowadzić go do szaleństwa.

ARK: Survival Evolved

Na naszej liście kolejny survival z otwartym, sandboksowym światem. Z naszą główną postacią trafiamy na tajemniczą wyspę, gdzie będziemy musieli jakoś przetrwać. Ciekawostką jest jednak fakt, że na wyspie aż roi się od dinozaurów. Część z nich może być dla nas przyjazna, jednak część będzie śmiertelnie niebezpieczna. Tradycyjnie sama rozgrywka polega na gromadzeniu surowców, rozbudowywaniu bazy, tworzeniu nowych przedmiotów. Obok tego ważny będzie system rozwoju naszej postaci. Można tutaj grać zarówno online, jak i offline.

Subnautica

Subnautica to kolejna gra o przetrwaniu, jednak tym razem akcja toczyć się będzie pod wodą. W odległej przyszłości ludzie zaczęli kolonizować inne planety. W wyniku katastrofy nasz bohater ląduje na pewnej planecie, która praktycznie w całości pokryta jest wodą. Z pozostałych po statku elementach musimy zatem zbudować bazę, a następnie wyruszyć na eksplorację świata. Musimy dbać o kondycję, nawodnienie i odżywianie bohatera, jak i zebrać dostateczną ilość surowców, aby mieć szansę opuścić planetę i wrócić do domu. Niedawno ukazał się dodatek, gdzie na wspomnianej planecie dochodzi do zlodowacenia, więc warunki stają się o wiele trudniejsze.  

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button